Polisolokaty Adwokat Białystok

polisolokaty

Potrzebujesz pomocy adwokata
z Białegostoku? Zadzwoń lub napisz.

+48 600 382 471

kancelaria@adwokat-kowalewicz.pl

adwokat białystok

Polisolokata okazała się być wadliwym produktem bankowym.
Niezliczona ilość właścicieli takich produktów straciła znaczną cześć swoich oszczędności i czuje się oszukana. Zastanawiają się jak odzyskać swoje pieniądze? Jak wycofać się z polisolokaty? Nasza Kancelaria od lat z specjalizuje się w tego typu sprawach. Z sukcesami prowadzimy sprawy naszych klientów, pomagając im odzyskać utracone środki finansowe.

  • Polisolokata jako ubezpieczenie na życie i dożycie oraz lokata bankowa
  • Rozwiązanie umowy polisolokaty
  • Opłata likwidacyjna
  • Pomniejszona wartość świadczenia wykupu
  • Analiza umowy polisolokaty
  • Obranie najlepszej strategii procesowej
  • Negocjacje w imieniu klienta celem polubownego rozwiązania sprawy
  • Przygotowanie i skierowanie pozwu do sądu
  • Odzyskanie utraconych środków pieniężnych z polisy inwestycyjnej

POLISOLOKATA JAKO PRODUKT FINANSOWY


Zarządzanie oszczędnościami klientów to jeden z podstawowych filarów zarówno w działalności banków jak też pozostałych instytucji finansowych. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że jednostki te konkurują i prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej innowacyjnych produktów finansowych. Zapewniają przy tym wysokie zyski i bezpieczeństwo. Krótko mówiąc, obiecując to, na czym klientom najbardziej zależy. Kilkanaście lat temu na polskim rynku pojawił się jeden z takich produktów, który notabene funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Produkt ten został nazwany polisolokatą i było to ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Mimo że ewidentnie sugeruje to nazwa, polisolokata nie była typowym ubezpieczeniem osobowym. Polisolokata zwana również polisą lokacyjną była produktem finansowym, który syntetyzował ze sobą cechy dwóch innych produktów: lokaty oszczędnościowo-inwestycyjnej i typowego ubezpieczenia na życie. Jak się okazało w późniejszym czasie, był to ewidentnie produkt inwestycyjny sprzedawany w „opakowaniu” ubezpieczenia.

JAKI BYŁ CEL POLISOLOKAT?


Celem polisy lokacyjnej było oszczędzanie długoterminowe nawet przez kilkanaście lat. Wobec tego przedstawiano ją jako idealny produkt dla osób odpowiedzialnych i pragnących zadbać zarówno o swoją przyszłość jak i o przyszłość swoich dzieci. Klient, decydując się na polisolokatę zobowiązywał się do cyklicznych wpłat, najczęściej raz w miesiącu, kwartalnie lub półrocznie. Środki wpłacane przez ubezpieczonego trafiały w dwa miejsca. Częściowo rozdysponowane były na ubezpieczenie, a pozostała transza trafiała na rynek inwestycyjny. W tym drugim punkcie aktywa finansowe miały generować zysk poprzez lokowanie w różne fundusze inwestycyjne. Klienci kuszeni byli wykresami ukazującymi niebotyczne zyski a w rzeczywistości pieniądze wpłacone na polisolokaty obarczone były bardzo dużym ryzykiem inwestycyjnym. Wobec tego utrata ich była niestety wielce prawdopodobna. Czas pokazał, że umowy te okazały się mało rentowną inwestycją i zaczęły przynosić znaczące straty. Polisolokaty wręcz epizodycznie pomnażały zysk ich właścicieli. Jeżeli już takowy się pojawiał, szybko był pochłonięty przez prowizje i opłaty pobierane przez instytucje zajmujące się zarządzaniem i obsługą danego produktu. Do rozwiązania umowy dochodziło w sytuacji niewpłacenia trzech kolejnych składek oraz w momencie wycofania środków przed czasem zakończenia umowy. Wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe pobierało opłatę likwidacyjną oraz opłatę za wykup ubezpieczenia. Konsumenci, chcąc rozwiązać nieopłacalne umowy, wypłacali raptem po kilka lub kilkanaście procent wartości ulokowanych przez lata składek.

POMOC PRAWNA DOTYCZĄCA ZAWARTYCH POLISOLOKAT


Jeżeli tak jak inni nasi Klienci jesteś posiadaczem polisolokaty i chciałbyś z niej zrezygnować odzyskując swoje pieniądze – zapraszam do kontaktu z naszą Kancelarią, którą mieści się przy ul. Legionowej 28 lok. 305 w Białymstoku – adwokat Marek Kowalewicz.

OPINIE KLIENTÓW KANCELARII – DOTYCZĄCE POLISOLOKAT


Bardzo dobrze współpracowało mi się z Panem Mecenasem Markiem Kowalewiczem. Po Pierwsze widać ogromną wiedzę i doświadczenie. Po drugie zaangażowanie w sprawę 100 %. Po trzecie bardzo miły i sympatyczny kontakt. Sprawa o polisolokaty wygrana. Kilkadziesiąt tysięcy odzyskane.

— Piotr, google mapy

Szczerze polecam Pana Mecenasa Marka Kowalewicza. Bardzo mi pomógł w sprawie dotyczącej polisolokat. Dzięki niemu udało mi się odzyskać kilkanaście tysięcy. Konkretny, opanowany i zaangażowany w sprawę. Co ważne – potrafi cierpliwie przełożyć wszelkie prawnicze zawiłości na zwykły “ludzki” język.

— Maria, google mapy

5/5 - (38 liczba głosów)

Sprawdź lub dodaj opinię o kancelarii